SPRZĘT SNOWBOARDOWY

Sprzęt snowboardowy damski - Snowboard Distrikt

Sprzęt snowboardowy dla kobiet – płeć piękna z charakterem

Kobieta na desce początkowo wzbudzała bardzo skrajne emocje. Jedno uważali, że to doskonały sport dla każdego, inni z kolei byli zdania, iż to męska forma aktywności fizycznej i kobiety powinny pozostać wierne nartom. Obecnie na stoku na snowboardzie jeżdżą zarówno panowie, jak też panie, co więcej, płeć piękna, swoimi umiejętnościami i sportowym zacięciem dorównuje płci przeciwnej. Aby jeszcze mocniej podkręcić kobiecy temperament na stoku, stworzyliśmy ofertę dla pań, czyli proponujemy sprzęt snowboardowy damski dostosowany do ich kobiet, umiejętności, preferencji i gustu.

Deski snowboardowe i wiązania Burton

Deski, wiązania i buty snowboardowe dla kobiet nie mogą być tylko nowoczesnym sprzętem sportowym, ale również muszą wyróżniać się na stoku, kobiety przecież szczególną uwagę zwracają na szczegóły i doskonale wiedzą, co w modzie snowboardowej i designie piszczy.

Kobiety sprzęt snowboardowy wybierają bardzo starannie, są świadome różnić pomiędzy deskami dla mężczyzn i kobiet. Dla nich najczęściej snowboard jest krótszy i węższy, a także lżejszy. Oczywiście jego kolorystyka oraz wzornictwo też je wyraźnie wyróżnia. Kobiety mogą jeździć na każdym rodzaju deski w zależności od preferencji – All Mountain, Freestyle, Freeride, Buttering i Jibbing.

Najchętniej wybierane przez kobiety deski Burton to Burton Feather, Burton Social, Burton Socialite oraz Burton Deja vu. Wśród topowych modeli wiązań są Burton Citizen, Burton Stiletto, Burton Scribe, Burton Lexa. Burton specjalizuje się w zaawansowanych technologiach, przez co proponuje sprzęt snowboardowy damski, który znajduje się na samym szczycie snowboardowych preferencji riderek. Warto zwrócić uwagę na deski z profilem Camber, Flat top , Purepop camber, oraz opatentowanym przez firmę Burton profilem Flying V i wiązania z systemem Burton Est oraz Reflex.

Czym sprzęt snowboardowy damski różni się od męskiego?

Na pierwszy rzut oka, sprzęt snowboardowy damski Burton nie różni się zbytnio od desek snowboardowych stworzonych z myślą o mężczyznach. Aby odróżnić je od siebie, przyjrzeć należy się ich poszczególnym parametrów. Deski dla kobiet są przeważnie krótsze od ich męskiej wersji. Charakteryzują się również mniejszą twardością, co związane jest z niższą wagą kobiet. Tym, co wyróżnia damskie deski snowboardowe marki Burton, jest także ich nieco węższa talia. Modele dla kobiet mają odmienny wygląd. Dominują tu odcienie pasteli, jak róż czy błękit oraz typowo kobiece motywy, na przykład kwiatowe. Nie jest to jednak regułą - spotkać można się ze sprzętem snowboardowym damskim w kolorach takich jak czerń i nieco bardziej męskim wzornictwem. W naszym sklepie internetowym, poza deskami stworzonymi z myślą o kobietach, zaopatrzyć można się również w dedykowane zapięcia, odzież oraz akcesoria.

Jest 55 produktów.

Wyświetlono 1-30 z 55 produkt(ów).

Aktywne filtry

  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password