Lista produktów marki BURTON

Legenda snowboardowa Burton

Jest rok 1964, w USA Sherman Poppen wpada na genialny pomysł. Dwie narty łączy w jedną deskę i wymyśla dla dzieci nową formę zabawy. Młodzi ludzie bardzo chętnie korzystają z tej rozrywki, zaproponowano im coś, co do tej pory nie zrodziło się w żadnej głowie. Pomysłowy Poppen rejestruje pomysł w biurze patentowym i przekazuje prawa do produkcji firmie, która specjalizuje się w produkcji kul kręglarskich. Już dwa lata później nowy produkt nazywany wtedy snurferem podbija rynek sportowy, w dwa lata sprzedano 100 tysięcy sztuk nowego sprzętu sportowego.

W 1968 snurfer trafia w ręce Jake’a Burton’a Carpenter’a. Kolejny kreatywny człowiek postanawia udoskonalić produkt i uzupełnia go o ruchome elementy na stopy. Teraz można cieszyć się jazdą znacznie dłużej. 9 lat później Burton rozpoczyna produkcję udoskonalonej deski. Pierwsza trafia do sprzedaży w 1979 roku. Charakteryzuje się giętkością, jest wykonana z wielowarstwowego drewna i dodatkowo wyposażona została we wiązania. Z każdym kolejnym rokiem producent Burton zaskakuje coraz to ciekawszymi pomysłami i rozwiązaniami. W ręce klientów trafiają deski miękkie, a w 1994 również deski twarde. Tak ewaluowała firma Burton. Snowboard, który zaprezentowała jako pierwszy dzisiaj prezentuje się już zupełnie inaczej. To sprzęt wyróżniający się precyzją wykonania, zaawansowaną technologią, doskonałą jakością materiałów, przez co jest tak chętnie wybierany przez amatorów sportów zimowych i zawodowców.

Burton – sklep, w którym każdy miłośnik snowboardu znajdzie coś dla siebie

Dzisiaj Burton to nie tylko sprzęt snowboardowy, ale też odzież przeznaczona do jazdy i liczne akcesoria. To firma, która doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania swoich klientów, proponując im kompleksową ofertę, w której trudno doszukiwać się niedoskonałości oraz mankamentów.

Legendarny BurtonWrocław otwiera się na jego możliwości, proponując swoim klientom sprzęt sportowy i odzież, w której brak jest jakichkolwiek kompromisów.

Jest 238 produktów.

Wyświetlono 1-30 z 238 produkt(ów).
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password